iulie 24, 2024

politica de confidentialitate

Politica de confidențialitate a site-ului scoala-it.ro


Website-ul scoala-it.ro se dedica protejării datelor și confidențialitatea dumneavoastră.

Recunoaștem confidențialitatea dvs. ca fiind importantă. Acest document prezintă tipurile de informații personale pe care le primim și le colectăm atunci când utilizați website-ul scoala-it.ro, precum și câțiva dintre pașii pe care îi luăm pentru a proteja informațiile. Acest lucru vă va ajuta să luați o decizie informată cu privire la partajarea informațiilor personale cu noi.

Website-ul scoala-it.ro se străduiește să mențină cele mai înalte standarde de decență, corectitudine și integritate în toate operațiunile noastre. De asemenea, suntem dedicați să protejăm confidențialitatea vizitatorilor online ce accesează site-ul nostru.

Despre cookie-urile noastre
Un cookie este un șir de informații pe care website-ul scoala-it.ro le stochează în browserul folosit de dvs. si pe care, browserul le furnizează înapoi către website-ul scoala-it.ro de fiecare dată când reveniți pe site. Folosim module cookie pentru a ne ajuta să contorizăm vizitatorii și astfel utilizarea site-ului nostru web și preferințele lor de acces la site.

Website-ul scoala-it.ro utilizează Google Analytics pentru a analiza utilizarea acestui site web. Google Analytics colectează date demografice și de interese și generează informații statistice despre utilizarea site-ului web, prin intermediul cookie-urilor. Aceste cookie-uri sunt păstrate în browserul dvs. Împărtășim automatizat aceste informații cu Google, care va stoca și va folosi aceste informații pe serverele sale. Politica de confidențialitate Google este disponibilă la: https://policies.google.com/privacy.

Website-ul scoala-it.ro folosește informații din Google Analytics pentru a urmări numărul de vizite pe site-ul web, browsere și sisteme de operare. Nu se vor obține informații de identificare personală din aceste cookie-uri. Folosim informațiile pe care Google Analytics le generează în legătură cu site-ul nostru web pentru a crea rapoarte despre utilizarea site-ului. Aceste rapoarte ne permit să actualizăm site-ul și să îmbunătățim utilizarea acestuia.

Dacă nu doriți ca datele dvs. să fie colectate prin Google Analytics, puteți instala extensia sau programul de completare pentru browser pentru renunțare… https://tools.google.com/dlpage/gaoptout

Unele reclame de la terți sunt difuzate de Google. Cookie-ul Google îi permite să difuzeze reclame vizitatorilor noștri pe baza vizitelor acestora pe alte site-uri de pe Web. Puteți renunța la anunțurile personalizate vizitând pagina de renunțare la anunțurile Google din contul dvs.

Produse și servicii afiliate
Site-ul poate câștiga un comision de afiliat prin link-uri către produse/servicii ca participant la un program de afiliere.

Făcând clic pe un link de afiliat, sunteți de acord cu urmărirea afiliaților platformei respective.

Achizițiile efectuate prin link-urile afiliate găsite pe acest site ajută la susținerea site-ului fără costuri suplimentare pentru dvs.

Refuzul cookie-urilor
Puteți seta browserul să accepte sau să refuze automat toate modulele cookie sau să vă anunțe când este solicitat un cookie. Efectuarea acestei acțiuni nu ar trebui să cauzeze o problemă cu utilizarea continuă a site-ului nostru. Consultați secțiunea Ajutor a browserului dumneavoastră pentru îndrumări despre cum să refuzați toate modulele cookie sau pentru a vă anunța când este solicitat un cookie.

Dacă alegeți să refuzați cookie-urile de la website-ul scoala-it.ro, este posibil să nu puteți experimenta pe deplin caracteristicile interactive ale site-ului.

Informații de identificare personală

Website-ul scoala-it.ro poate colecta și utiliza informațiile dumneavoastră personale în următoarele scopuri:
pentru a rula și opera site-ul nostru în deplină siguranță de ambele părți.
pentru a afișa corect conținutul de pe site.
pentru a înțelege modul în care utilizatorii noștri ca grup utilizează serviciile și resursele oferite pe site-ul nostru.
pentru a ne îmbunătăți site-ul.
pentru a încărca articole despre subiecte despre care credem că vă vor interesa pe viitor.
pentru a răspunde întrebărilor, și/sau altor solicitări din partea dvs.

Acest site vă permite să partajați conținutul cu prietenii și urmăritorii dvs. pe diverse platforme de socializare.

Puteți refuza oricând să furnizați informații de identificare personală și să vizitați site-ul nostru anonim. Cu toate acestea, este posibil ca browserul să vă poată împiedica anumite activități legate de site.

Vom folosi informațiile personale primite de la browserul utilizat și/sau formularul de contact numai în scopuri interne și nu le vom vinde sau furniza terților.

De asemenea, website-ul scoala-it.ro poate colecta automatizat adresa IP folosită în momentul accesării, website-ului ceea ce ne ajută să combatem spam-ul și frauda. Nu folosim adresele IP în niciun alt scop.

Website-ul scoala-it.ro conține link-uri către alte site-uri web care ar putea fi de interes pentru dvs. Cu toate acestea, odată ce le-ați folosit, nu avem niciun control asupra celuilalt site web. Prin urmare, nu putem fi responsabili pentru protecția și confidențialitatea oricăror informații pe care le furnizați în timp ce vizitați un alt website. Aceste site-uri nu sunt guvernate de această declarație de confidențialitate. Fiți întotdeauna precauti, examinând declarația de confidențialitate a site-ului web vizitat înainte de a continua să îl utilizați.

Informații care nu sunt de identificare personală
Putem colecta informații care nu pot fi identificate personal despre dvs. ori de câte ori interacționați cu site-ul nostru. Informațiile care nu pot fi identificate ca fiind date personale pot include numele browserului, tipul de computer (desktop, mobil sau tableta) și informații tehnice despre metoda dvs. de conectare la site-ul nostru, cum ar fi sistemul de operare.

Actualizări și data intrării în vigoare
Website-ul scoala-it.ro își rezervă dreptul de a face modificări în această politică. Vă încurajăm să revizuiți periodic această politică, astfel încât să știți ce informații colectăm și cum le folosim.

Acceptarea Termenilor
Dacă nu sunteți de acord cu politica de confidențialitate a website-ului scoala-it.ro, așa cum este publicată aici pe acest site, vă rugăm să nu vă dați acordul cu setarea cookie-urilor și cu colectarea și stocarea informațiilor dvs. de identificare personală.

Consimțământul dumneavoastră explicit indică acceptarea acestei politici de confidențialitate în întregime.

728 Vizualizari

You cannot copy content of this page